Zasłony flex – co to?

Zasłony flex – co to?

Wśród nowoczesnego rozwiązania zaciemniającego, jakim jest dobór odpowiedniej tkaniny, która będzie mogła zawisnąć na oknie, do wyboru mamy oczywiście rolety, plisy, moskitiery ale także żaluzj. Można zdecydować się także na specjalne elementy, które będą ułatwić pracę wieszania produktu. Fo takich na pewno należą zasłony flex. Sa to mini produkty, które pozwalają na zaciśnięcie zasłony w odpowiednim miejscu. Jak są wykorzystywane są powszechnie w domach prywatnych, ale także w firmach. Zachęcamy serdecznie do przeczytania krótkiego artykułu. Czym są zasłony flex? Czy warto się zdecydować na to rozwiązanie?

Zasłony flex Kraków

Decydując się na zakup o określonej zasłony flex w Krakowie, warto przede wszystkim dobrać odpowiednie zaciski, modne lambrekiny zawsze będą świetnie i elegancko się prezentować w towarzystwie zasłon. Pozwolą one na dopasowanie marszczenia do wnętrza, a także do rodzaju w stylu, w jakim jest urządzone zasłony typu flex. Miżna zawiesić marszczone na taśmie lub na kontrfałdzie wykorzystując do tego flekxy.

Czym są flexy?

Zasłony flex w Krakowie kupuje się z tak zwanymi flexami, czyli są to niewielkich rozmiarów haczyki, które umieszcza się na prowadnicy zazwyczaj są one wszyte w zasłonach w odstępach i umieszcza się je na nierównych ściany i sufitach, tak, że można je regulować dzięki temu długo i zasłony i haczyki przesuwają się swobodnie w górę i w dół, dlatego można je dopasowywać do rodzaju tkaniny.

Zasłony typów flex, są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby dopasowywać rodzaj zaciemnienia do okna. Warto jednak pamiętać, że do prania można te haczyki wyjąć. Dzięki temu nie zgubią się one w pralce lub też nie zniszczą się jest to zalecane nawet, aby wyjąć je i dzięki temu zapobiec zniszczeniom.

Warto także wspomnieć, że zasłony umieszczone na flexach można swobodnie zawiesić szybko na dowolny rodzaj karnisza. Fleksy są bardzo giętkie, łatwo się je dopasowuje do karnisza. Warto zdecydować się na to rozwiązanie, szczególnie jeżeli zależy na odpowiednim doborze wysokości i marszczeniu zasłony. 

Tags