Zaprawy uszczelniające – co to? 

Zaprawy uszczelniające – co to? 

Decydując się na budowę domu, trzeba pamiętać, że należy użyć wysokiej jakości cementu do tego, aby wykonać odpowiedniej fundament podbudówki, czy różnego rodzaju murki betonowe. Zaprawy cementowe to mieszanki cementu, a także różnych kruszyw wzmacniających. Można oczywiście również zaopatrzyć się w dodatkowe mieszanki, które dodatkowo wzmocnią cement. Następnie rozrabia się je z wodą i w ten sposób powstaje wysokiej jakości beton, który potem można wylewać na wylewkę lub też tworzyć uzupełnienia w ubytkach. Warto wiedzieć, że do betonu również dobrze jest użyć zapraw uszczelniających hydroizolacyjnych, uszczelniających, barier przeciwwilgociowych, które świetnie będą ochraniać beton przed szybszym niszczeniem. Na jakie bariery warto się zdecydować? Jakie zaprawy uszczelniające kupić? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego artykułu. 

Czym są zaprawy uszczelniające? 

Zaprawy uszczelniające są materiałami, które hydroizolują. Służą do uszczelniania betonów w strukturze w kapilarach i porach  tworzą nierozpuszczalne struktury krystaliczne, które chronią posadzki przed wchłanianiem wilgoci czy też wody. Są one świetną powłoką uszczelniającą, dzięki temu bez trudu można je używać w wewnątrz budynków. Gdzie w przyszłości będzie położona podłoga. 

Co więcej, takie zaprawy uszczelniające mają bardzo dużo korzyści, nie pozwalają na przedostanie się przede wszystkim wody do podłoża, dzięki czemu pozostanie ono zawsze suche i świetnie sprawdzające się. Wodoszczelność tego rodzaju substancji musi być minimalna 13 barów, dzięki czemu możemy je wykorzystać w przypadku wilgotnego podłoża bez konieczności zastosowania jakiejś warstwy ochronnej. Warto pamiętać, że podłoże musi być szorstkie i pozbawiony substancji, które mogłyby powodować przyczepność i tylko wtedy taką posadzkę można później impregnować. Dodatkowo taki beton uszczelniony jest znacznie w podatny na karbonatyzację i działanie chlorków. Co ciekawe, zaprawy uszczelniające pozwalają także na zwiększenie poziomu odporności na działanie wysokich temperatur, a także promieniowania UV czy też innych czynników niekorzystnych, wpływających na beton, na przykład czynników mechanicznych, odprysków, jakiś nacisków. Stosując tego typu posadzki w garażu, swobodnie można zatem jeździć po nich samochodem. Dzięki czemu można zyskać naprawdę podłoże o wysokiej trwałości. 

Category